404 Not Found


nginx
Lekcje z Politechniką Lubelską | Politechnika Lubelska

Lekcje z Politechniką Lubelską

Program dla uczniów szkół średnich

Szanowni Państwo,

W zawiązku z dynamicznym rozwojem społeczeństwa, wzrasta świadomość młodego człowieka odnośnie inwestycji w samego siebie. Nowe wyzwania, coraz lepsze możliwości rozwoju, fascynacja nowinkami technicznymi sprawiają, że zarówno Państwa uczniowie jak i studenci Politechniki Lubelskiej chcą zdobywać nowe doświadczenia, stają się bardziej chłonni nowej wiedzy.

Dlatego kadra naukowa uczelni wyszła naprzeciw oczekiwaniom Państwa podopiecznym i zaprasza uczniów na cykl  zajęć pn. „Lekcje z Politechniką Lubelską”. Tego typu zajęcia mają pomóc w obraniu dalszej ścieżki rozwoju, planowaniu swojej przyszłości a co za tym idzie wyborze profilowanej szkoły średniej, a potem kierunku studiów.

Forma ww. zajęć będzie miała charakter wykładów, laboratoriów lub warsztatów. Chcemy, aby każdy zainteresowany uczeń mógł sam doświadczyć,  jak to jest być „studentem Politechniki Lubelskiej”, sprawdził swoją dotychczasową wiedzę, np. z matematyki, zapoznał się z infrastrukturą, poznał kulturę akademicką. Być może taka forma zajęć pomoże uczniom liceów i techników w dokonaniu ważnego wyboru przedmiotu na maturze, stanie się bodźcem  i motywatorem do dalszego samodoskonalenia.

Na lekcje zapraszają Dziekani:

  • Wydziału Budownictwa i Architektury
  • Wydziału Elektrotechniki i Informatyki
  • Wydziału Zarządzania
  • Wydziału Podstaw Techniki
  • Wydziału Inżynierii Środowiska
  • Wydziału Mechanicznego.

Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku poniżej. Zgłoszenia należy wysyłać drogą elektroniczną na adres: g.samorek@pollub.pl lub s.pikur@pollub.pl,  tel. 81 538 47 21, najpóźniej tydzień przez planowaną datą rozpoczęcia zajęć. Zgłoszenie powinno zawierać liczbę uczestników oraz pięczęć szkoły (scan).

 

Fotogaleria 1

Fotogaleria 2