404 Not Found


nginx
#Poznajmy się! - badania ankietowe wśród młodzieży - Lublin Europejska Stolica Młodzieży 2023 | Politechnika Lubelska

#Poznajmy się! - badania ankietowe wśród młodzieży - Lublin Europejska Stolica Młodzieży 2023

Drodzy Studenci,

W związku z przyznaniem Lublinowi tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży, Miasto realizuje badania ankietowe pod hasłem #Poznajmy się!. Ich celem jest poznanie oczekiwań, zwyczajów i preferencji lubelskiej młodzieży. To pierwsze tak duże badania potrzeb młodzieży w Lublinie.

Tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży to ogromne wyróżnienie, ale także duże wyzwanie, które możemy zrealizować tylko wspólnie. Warunkiem tego jest dogłębne poznanie potrzeb młodzieży i jej wyobrażeń o mieście. Dlatego w ramach prac nad programem wydarzenia rozpoczynamy akcję #Poznajmy się!, by wspólnie stworzyć program dopasowany do oczekiwań młodych ludzi i poznać ich spojrzenie na Lublin- mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin oraz Pełnomocniczka ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Akcja #Poznajmy się! to badania społeczne, które pozwolą poznać lubelską młodzież, jej aktywność i spojrzenie na miasto. Mogą wziąć w nich udział osoby w wieku od 10 do 30 lat, mieszkające albo związane z Lublinem poprzez szkołę, pracę czy aktywność sportową, społeczną, kulturalną lub inną. Wyniki badań będą pomocne nie tylko przy tworzeniu szczegółów programu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Pozwolą także na przygotowanie mechanizmów współpracy, poznanie możliwości włączania młodzieży do uczestnictwa w planowaniu różnorodnych działań wynikających ze zwycięskiej aplikacji ale także, posłużą inicjowaniu i realizowaniu własnych młodzieżowych pomysłów. Do końca listopada planowane jest zebranie informacji od min. 1000 młodych osób. W II połowie grudnia 2021r. zostanie opracowany raport podsumowujący. Materiały będą dostępne na stronie [ http://www.mlody.lublin.eu/ | www.mlody.lublin.eu ] oraz profilu [ http://www.facebook.com/Lublin.EYC2023 | Lublin.EYC2023 ] w portalu Facebook.

Udział w badaniu jest prosty, nie wymaga specjalistycznej wiedzy, nie zajmuje też dużo czasu. Ankieta dostępna jest w trzech wersjach językowych, aby wziąć udział w badaniu wystarczy kliknąć na jeden zponiższych linków, które będą aktywne do 30 listopada.

[ https://esm2023.webankieta.pl/ | https://esm2023.webankieta.pl/ ] -ankieta po polsku,

[ https://eyc2023.webankieta.pl/ | https://eyc2023.webankieta.pl/ ] -ankieta po angielsku,

[ https://esmlublin2023.webankieta.pl/ |https://esmlublin2023.webankieta.pl/ ] - ankieta po ukraińsku.

 

Poza badaniami ankietowymi zrealizowane zostaną również wywiady indywidualne, warsztaty kreatywne oraz rozmowy w punktach informacyjnych, zgodnie z poniższym harmonogramem:

15 listopada, poniedziałek 14.00-16.00 Plac Litewski;

19 listopada, piątek 15.00-17.00 CH VIVO, al. Unii Lubelskiej 2;

22 listopada, poniedziałek 14.00-16.00 al. Racławickie (KUL, Zespół SzkółChemicznych i Przemysłu Spożywczego);

26 listopada, piątek 15.00-17.00 CH Plaza, ul. Lipowa 13.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu.