404 Not Found


nginx
Wręczenie nagród studentom architektury | Politechnika Lubelska

26 listopada 2021

Wręczenie nagród studentom architektury

W dniu dzisiejszym studenci architektury - Darya Antaniuk, Nastassia Blazheyeuskaya i Yehor Pobortsew odebrali z rąk rektora Politechniki Lubelskiej nagrody za opracowanie zwycięskiej koncepcji kolorystycznej wnętrz w nowym budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Lublinie przy ul. Staszica 16.

fot. Tomasz Maślona

Z inicjatywą zaangażowania naszych studentów wystąpiły władze szpitala. Studenci stanęli przed wyzwaniem zaprojektowania kolorystyki poszczególnych kondygnacji nowego obiektu. Do konkursu przystąpiło 6 zespołów z Wydziału Budownictwa i Architektury PL.

Studenci musieli wykazać się nie tylko artystycznym podejściem, ale także spełnić określone wymagania techniczne. Cenne było to, że pracowali na istniejącym budynku. Nie tworzyli prac „do szuflady”, ale nabierali praktycznego doświadczenia. Dzięki temu mogą tworzyć swoje portfolio i zdobywać doświadczenie, jeszcze zanim otrzymają dyplom – mówi dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski, prodziekan ds. studenckich Wydziału Budownictwa i Architektury.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 6 lipca 2021 r. podczas uroczystego zawieszenia wiechy na nowym gmachu SPSK 1.